Już 22 kwietnia Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy zorganizuje pierwszy Charytatywny Rodzinny Rajd Rowerowy pn. „Szlakiem Naszych Przodków”. Głównym celem imprezy oprócz rekreacyjnego rodzinnego przejazdu przez tamtejszą wieś, jest zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanego w wypadku samochodowym mieszkańca Karwodrzy. Zapisy na rajd potrwają do 31 marca.

Trasa rajdu

Jak mówi Łukasz Włodarz, jeden z inicjatorów wydarzenia, rajd ma być cykliczną imprezą, która co roku ma gromadzić rodziny nie tylko z powiatu tarnowskiego. – Wiele miejscowości ma swoje imprezy, które co roku organizuje dla lokalnej społeczności. Do tej pory Karwodrza była pozbawiona takiego wydarzenia. Wraz z moimi przyjaciółmi wpadliśmy na pomysł, aby stworzyć rajd rodzinny, podczas którego moglibyśmy pomóc materialnie konkretnej osobie. Podczas tegorocznej imprezy chcemy wspomóc pana Krzysztofa Krzemienia, karwodrzanina, który 4 lata temu w wyniku wypadku samochodowego jest częściowo sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim. W przeszłości pełnił on funkcję m.in. sołtysa oraz radnego i służył nam pomocą. Teraz sam potrzebuje pomocy i chcemy mu ją ofiarować.

Trasa rajdu wynosi 10,5 km i wiedzie przez 3 punkty historycznie ważne dla Karwodrzy. Wśród nich znalazły się: pomnik zamordowanej podczas hitlerowskiej okupacji rodziny Solarzy, karczma „W Piekle” oraz kapliczka św. Jana. Udział w imprezie jest odpłatny. Za pakiet „Singiel”, który uprawnia do przejazdu jednej osoby, należy zapłacić 15 zł. Pakiet „Familijny”, który pozwala wystartować w rajdzie kilkuosobowej rodzinie, to wydatek 30 zł. Pieniądze zebrane w ten sposób, w całości zostaną przekazane na pomoc dla pana Krzysztofa.

– W czasie rajdu również na boisku LKKS przewidzieliśmy liczne atrakcje. Na pewno nie zabraknie stoisk z ciastem, czy rękodziełem. Oprócz tego mamy w planach postawienie kilku namiotów tematycznych, zorganizowanie spotkania z najbardziej zasłużonymi osobami dla naszej wsi, a także konkursu strzeleckiego dla najmłodszych. Dla każdego uczestnika rajdu przewidujemy również pakiet startowy, w skład którego wchodzą m.in. koszulka, pamiątkowy medal, smycz oraz gorący poczęstunek.

Zgłosić swój udział w rajdzie można do 31 marca za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie www.karwodrza.pl.

Autor: Sebastian Czapliński/ TEMI.pl
*Tekst ukazał się na łamach tarnowskiego tygodnika TEMI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *