Siedziba Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szerzynach po blisko 20 latach doczekała się gruntownego remontu. Koszty przebudowy, które wyniosły 199 tys. zł zostały w całości sfinansowane z budżetu gminy Szerzyny. Dzięki inwestycji, pracownicy komunalni w końcu uzyskają godne warunki socjalne, a mieszkańcy będą obsługiwani w przyzwoitych warunkach.

Siedziba Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szerzynach

W ostatnich miesiącach włodarzom gminy Szerzyny udało się uregulować stan prawny jednej z tamtejszych działek, która przez wiele lat była własnością nieistniejącego Kółka Rolniczego. Dzięki temu już wkrótce mieszkańcy podtarnowskiej gminy będą mogli korzystać z nowego punktu segregacji odpadów komunalnych, który powstanie przy siedzibie Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Od jakiegoś czasu gmina przeprowadza również remont głównego obiektu, który w końcu nie powinien odstraszać swoim wyglądem. – Warunki w budynku były fatalne – mówi wójt gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd. – Obiekt nie przechodził remontu od 20 lat. Obsługa mieszkańców odbywała się w ekstremalnie trudnych warunkach. Dochodziło do sytuacji, że mieszkańcy grzęźli po kostki w błocie, aby móc dostać się do budynku.

W ramach inwestycji siedziba Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej ma przejść kompleksową modernizację z przeznaczeniem na obsługę punktów segregacji odpadów. Budynek ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wzbogacony m.in. o nowe zaplecze sanitarne.

– Powierzchnia obiektu zwiększy się ponad dwukrotnie. W Siedzibie GZGK będzie mieściła się zarówno administracja, jak i zaplecze socjalne dla pracowników. Oprócz tego znacznie zwiększy się powierzchnia przeznaczona na obsługę mieszkańców oraz powstaną dodatkowe pomieszczenia na archiwum zakładowe. Wyremontowany budynek chcielibyśmy otworzyć 10 maja, kiedy to przypada Dzień Pracownika Służby Komunalnej i Terenowej.

Autor: Sebastian Czapliński/ TEMI.pl
*Tekst ukazał się na łamach tarnowskiego tygodnika TEMI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *