2 mln zł dofinansowania otrzymała gmina Szerzyny na budowę żłobka w centrum tamtejszej miejscowości. Środki, które udało się pozyskać w ramach rządowego programu „Maluch Plus”, pozwolą na wybudowanie nowoczesnego obiektu dla 100 dzieci nie tylko z terenu gminy.

Projekt żłobka w Szerzynach

Pierwsze prace przy budowie żłobka w centrum Szerzyn rozpoczęto już ponad rok temu. Wówczas ze środków pochodzących z budżetu gminy wykonano fundamenty.

– Otrzymane dofinansowanie w wysokości 2 mln zł znacznie przyspieszy prace związane z oddaniem obiektu do użytku mieszkańców – mówi wójt gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd. – Obecnie skupiamy się na tym, aby jak najszybciej ogłosić postępowanie przetargowe i sprawdzić, jaką kwotę będziemy musieli wygospodarować jako wkład własny w całe przedsięwzięcie. Wstępnie wartość całej inwestycji oszacowaliśmy na około 4 mln zł.

Żłobek w Szerzynach byłby pierwszym tego typu obiektem w gminie. Z czasem obiekt ma służyć również jako przedszkole. Docelowo miałoby uczęszczać do niego 100 dzieci – 25 do żłobka i 75 do przedszkola.

– Postępowanie przetargowe zostanie ogłoszone już w przeciągu kilku najbliższych dni. Obiekt musi zostać oddany do użytkowania do końca roku. Mieszkańcy od bardzo dawna narzekali, że nie mają co zrobić ze swoimi dziećmi w momencie, kiedy udają się do pracy. Wychodzimy temu naprzeciw. Co więcej, z podobnym problemem borykają się mieszkańcy sąsiadujących z nami gmin, gdzie również brakuje żłobków. Nastawiamy się więc na to, że nowy obiekt będzie służył nie tylko naszym mieszkańcom, ale również rodzicom dzieci spoza terenu naszej gminy. Jeżeli tylko wyrażą zainteresowanie naszą ofertą, na pewno będą mogli z niej skorzystać.

Autor: Sebastian Czapliński/ TEMI.pl
*Tekst ukazał się na łamach tarnowskiego tygodnika TEMI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *