Gmina Tuchów będzie współpracować z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Inicjatorem przedsięwzięcia jest prezes LKS Burzyn, Jarosław Makowiec, a współpraca z krakowską uczelnią dotyczyć będzie przede wszystkim wymiany wiedzy i doświadczeń przy realizacji przedsięwzięć i projektów naukowo-badawczych.

Ratusz w Tuchowie

– Już od jakiegoś czasu sam współpracuję z krakowską uczelnią, udzielając się przy wielu projektach. Pomyślałem, że zyskać mogłaby na tym cała gmina, dlatego zaproponowałem burmistrzowi, aby zapoznał się z ofertą i podjął decyzję dotyczącą ewentualnej współpracy – mówi Jarosław Makowiec, inicjator przedsięwzięcia.

Współpraca pomiędzy gminą a uczelnią będzie polegała m.in. na opracowaniu i realizacji wspólnych przedsięwzięć naukowych, badawczych i rozwojowych. W grę wchodzi współorganizacja tematycznych konferencji i seminariów oraz tworzenie i opracowanie programów kształcenia dotyczących np. wdrażania informatycznych systemów zarządzania. Studenci UEK będą mieć również możliwość odbycia praktyki dyplomowej lub stażu w gminie Tuchów.

– Chcemy, aby tuchowianie postawili na przedsiębiorczość. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie udostępni gminie swoją wiedzę oraz specjalistów, którzy będą mogli zorganizować w Tuchowie specjalne warsztaty, na których omówią kwestie związane z zakładaniem działalności gospodarczych, czy sposobach pozyskiwania unijnych funduszy. W ramach współpracy chcielibyśmy również stworzyć specjalne szkolenia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, na których przedstawione zostałyby rozwiązania mówiące o tym, w jaki sposób realizować swoje pasje a przy okazji móc na nich zarabiać. Mocno wierzę w to, że współpraca przyniesie same korzyści.

Autor: Sebastian Czapliński/ TEMI.pl
*Tekst ukazał się na łamach tarnowskiego tygodnika TEMI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *