Budynek tuchowskiego „Sokoła” w końcu doczeka się remontu. Obiekt będący zabytkiem, w którym przed laty funkcjonowała m.in. biblioteka i ośrodek kultury, a od pewnego czasu mieści się w nim restauracja, czy siedziba sądu rejonowego ma zostać odrestaurowany do końca października. Podpisana przez burmistrza Tuchowa umowa dotycząca remontu opiewa na kwotę ponad 2,2 mln zł.

Budynek „Sokoła” w Tuchowie.

Modernizacja budynku „Sokoła” obejmie roboty remontowo – budowlane polegające m.in. na wykonaniu kanalizacji deszczowej i drenażu opaskowego, budowie schodów do muzeum miejskiego, adaptacji pomieszczeń piwnicznych, czy wykonaniu instalacji elektrycznych zewnętrznych oraz wewnętrznych. Dodatkowo wykonany zostanie remont elewacji, a nowego blasku nabierze otoczenie wokół obiektu.

– Inwestycja realizowana będzie m.in. dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pokryje ono blisko 70 proc. Kosztów związanych z pracami – mówi Marek Mężyk, kierownik referatu inwestycji i infrastruktury drogowej w tuchowskim magistracie. – Z remontem obiektu mamy zamiar ruszyć już na początku marca, jak tylko pogoda nieco się unormuje. Jednym z ważniejszych etapów prac będzie przygotowanie muzeum w oparciu o eksponaty, które w tej chwili znajdują się w Domu Kultury w Tuchowie. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z historycznymi aktami lokacyjnymi gminy, a także przedmiotami z czasów I wojny światowej. Odrestaurowany budynek ma być gotowy do końca października tego roku.

Autor: Sebastian Czapliński/ TEMI.pl
*Tekst ukazał się na łamach tarnowskiego tygodnika TEMI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *