4,6 mln zł dofinansowania otrzymała gmina Tuchów na realizację zadania pn. „Przebudowa stadionu MKS Tuchovia wraz z zagospodarowaniem „Skałki” w celu utworzenia ścieżki rekreacyjnej”. Oznacza to, że w przeciągu dwóch najbliższych lat mieszkańcy tamtejszej gminy mogą spodziewać się wielu prac w obrębie tuchowskiego stadionu.

Stadion Tuchovii

Wniosek gminy Tuchów został oceniony bardzo wysoko i uplasował się na trzeciej pozycji w Małopolsce. Co ciekawe, to jedyny podmiot z powiatu tarnowskiego i jeden z 28 w województwie, którego wniosek został pozytywnie oceniony przez ekspertów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. – Przebudowa stadionu wiąże się rewitalizacją Tuchowa. Całkowity koszt projektu oszacowaliśmy na ponad 6,1 mln zł – mówi burmistrz Tuchowa, Adam Drogoś.

Projekt obejmuje bardzo szeroki zakres inwestycji, który składa się z czterech części. Zmodernizowany zostanie m.in. stadion Tuchovii, co wiązać będzie się z wybudowaniem nowego budynku klubowego z siłownią, salą fitness oraz kilkoma szatniami i sanitariatami. Dodatkowo powstanie pierwsze w gminie Tuchów oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią. Ponadto rewitalizacji doczeka się teren „Skałki”, gdzie powstanie specjalna aleja spacerowa i drewniana altana. Oprócz tego poprawiona zostanie także komunikacja – poszerzona i zmodernizowana zostanie ulica Szpitalna, a remont nawierzchni i chodnika czeka ulicę Żeromskiego.

– Pierwsze prace chcemy rozpocząć już w lecie. Niedługo ogłosimy przetarg na inwestycję i zobaczymy jaką kwotę uda się w nim uzyskać. Liczymy się z tym, że wkład własny gminy może wynieść nawet 1,5 mln zł, dlatego mocno zastanawiamy się nad wypuszczeniem obligacji. Całość prac chcemy zakończyć w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *