Mecze, i to nie tylko reprezentacji Polski, potrafią być frustrujące. Każdy kibic setki razy układał w głowie scenariusze, jak można poprowadzić ulubioną drużynę do zwycięstwa. Darmowa gra on-line Sokker Manager umożliwia wcielenie się w rolę właściciela drużyny piłkarskiej i podjęcie ruchów, które doprowadzą ją prosto do Ekstraklasy.

mecze

Jak co cztery lata podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej emocje kibiców sięgają zenitu. Z zacięciem obserwują kolejne poczynania drużyn, jedne z nich są rozczarowaniem, drugie wielkim zaskoczeniem. Kibice przy piwie i przekąskach rozmawiają o tym co by zmienili w danej drużynie, oceniają krytycznie ruchy trenerów oraz po prostu wyrażają swoją opinię o zarządzaniu klubem.

Jest sposób na to, aby samemu stać się właścicielem klubu, zarządzać transferami i podejmować wszystkie strategiczne decyzje dotyczące drużyny. Taką możliwość daje gra symulacyjna Sokker Manager dostępna w przeglądarkach on-line. Dzięki symulatorowi gracz może prowadzić klub kontrolując treningi młodzików, ustawienia składu czy też zarządzać aspektami finansowymi. Użytkownik ustala taktykę, skład, zmiany przed meczem, następnie ogląda przebieg meczu, potem analizuje statystyki pomeczowe.

Drużyna, w momencie założenia konta przez użytkownika lokuje się w najniższej lidze, gracz poprzez podejmowanie odpowiednich decyzji może prowadzić ją w górę rankingu. Symulacja udostępnia wizualizacje rozgrywek, które odbywają się z prawdziwymi przeciwnikami – innymi graczami platformy Sokker Manager.

sokker.org

Co ciekawe na stronie www.sokker.org w trakcie rozgrywek Mistrzostw Świata dzień przed każdym meczem przeprowadzane są jego symulacje. Przykładowo mecz rozegrany 23. czerwca on-line zakończył się wynikiem 5:0 dla Brazylii. Mecz rozgrywany na prawdziwej murawie niewiele różnił się od przewidywań – Kamerun zdobył 1 bramkę, a Brazylia 4. Taka symulacja to dobra „rozgrzewka” przed rzeczywistym meczem. Wszystkie mecze, zarówno te symulowane, jak i wirtualne, odtwarzane są w 3D.

Sokker Manager to gra, która powstała w 2004 roku i przyciągnęła tysiące fanów piłki nożnej. Szybko okazała się dużym sukcesem i zdobyła popularność również poza granicami kraju. Obecnie przetłumaczona jest na 38 języków i zrzesza graczy z 98 krajów. Mecze odbywają się pomiędzy założonymi drużynami, a kontrolując raporty i fora gracz może porozumiewać się z przeciwnikami. Symulator zapewnia emocje, które chce przeżyć każdy prawdziwy kibic – poprzez intuicyjny interfejs i rozbudowane opcje stwarza możliwość do zarządzania swoją drużyną i sprawdzenia czy rzeczywiście można zrobić to lepiej.

sokker

Aby założyć drużynę wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej oraz kierować się wskazówkami zamieszonymi w zakładce „zasady”. Sokker Manager przez lata zbudował już całą społeczność, która regularnie odbywa mecze i zmienia składy drużyn. Gra dostarcza prawdziwych emocji ponieważ użytkownicy identyfikują się ze swoją drużyną i są odpowiedzialni za podejmowanie strategicznych decyzji dotyczących swojego klubu.

Rozpoczęcie rozgrywek jest dobrym pomysłem na wypełnienie czasu pomiędzy kolejnymi meczami w ramach Mistrzostw Świata w Brazylii. Dołączając do społeczności (obecnie liczy 32 000 graczy) można stać się częścią piłkarskiego świata i zacząć przygodę w zarządzaniu klubem. Gra przeznaczona jest dla wszystkich kibiców i pasjonatów, którzy chcą się sprawdzić jako managerowie drużyny.

Gra dostępna jest na stronie internetowej http://www.sokker.org/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *