Gromnik: Najlepsi w Polsce!

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku w składzie: Roksana Walica, Jakub Wójcik, Bartosz Miłkowski i Szymon Baran zwyciężyli w X Ogólnopolskim Turnieju „Klasa Policyjna Roku 2018”, który rozegrany został w Szkole Policji w Pile. To trzecie zwycięstwo uczniów z Gromnika w trakcie dziesięcioletniej historii konkursu.

W eliminacjach do turnieju przystąpiło blisko 100 szkół z całego kraju. W wąskim finale, który rozgrywano w Pile, wystartowało 25 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy z programem policyjnym. Podczas dwudniowych zmagań uczestnicy turnieju wzięli udział w zmaganiach dotyczących: udzielania pierwszej pomocy, umiejętnościach strzeleckich, pokonania specjalnego toru przeszkód, a także sprawdzenia ogólnej wiedzy na temat policji.

Ostatecznie bezkonkurencyjni okazali się uczniowie ZSOiZ z Gromnika, którzy zwyciężyli tuż przed reprezentantami Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, a także Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

– Tytuł najlepszej klasy policyjnej w Polsce jest dla nas ogromnym sukcesem. To już trzeci raz, kiedy sięgamy po zwycięstwo w dziesięcioletniej historii turnieju – mówi Marek Dziuban, który od 2009 roku przygotowuje do konkursu uczniów z Gromnika. – Poziom z każdym rokiem jest coraz wyższy. Najlepiej świadczy o tym fakt, że drużyny, które kwalifikują się po raz pierwszy do finału, przeważnie zamykają w nim stawkę. Aby osiągnąć sukces w konkursie, ważna jest odpowiednio wysoka sprawność fizyczna uczniów, inteligencja, a także mocna psychika, ponieważ zmagania trwają dwa dni i nie można wykazać w tym czasie nawet chwili słabości. Do turnieju przygotowujemy się od kilku miesięcy. Zawsze we wrześniu wyznaczamy ośmioosobową grupę uczniów, z której ostatecznie wybieramy czwórkę reprezentantów na turniej. Po osiąganych przez nas wynikach uważam, że jest to najlepszy sposób na sukces.

Reprezentanci szkoły z Gromnika w składzie: Roksana Walica, Jakub Wójcik, Bartosz Miłkowski i Szymon Baran za zwycięstwo w konkursie otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a także okazały puchar, który wzbogacił szkolną gablotę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *